Volstaat het dat slechts één echtgenoot een vastgoedmakelaar de opdracht geeft tot bemiddelen bij de verkoop van de gezinswoning?

Conform de bepalingen van artikel 215 BW kan de ene echtgenoot niet zonder de instemming van de andere onder bezwarende titel of om niet onder de levenden beschikken over de rechten die hij bezit op het onroerend goed dat het gezin tot voornaamste (en enkel deze voornaamste woning die in de regel samenvalt met de echtelijke verblijfplaats) woning dient, noch dat goed met hypotheek bezwaren. Het loutere feit dat slechts één echtgenoot een bemiddelingsopdracht voor de verkoop van de gezinswoning ondertekent bij een makelaar is op zich niet verboden in kader van zijn beheersrecht van het gemeenschappelijk vermogen cfr. Art. 1416 BW, het probleem zal zich echter stellen wanneer de makelaar effectief een kandidaat koper heeft gevonden voor de gezinswoning en de andere echtgenoot weigert om de compromis te ondertekenen.

 

Antwoord: 

Verder lezen?